Dental Med - protetyka i odbudowa zębów

W gabinecie dentystycznym Dental Med, wykonujemy korony protetyczne – porcelanowe, które umożliwiają odbudowę nawet bardzo zniszczonych zębów. Uzupełniamy zęby złamane, poprawiając ich kształt i kolor. Korony zębowe możemy wykonać na podbudowie metalowej, używając do tego specjalistycznej stali. Korony mogą też być pełnoceramiczne (całkowicie porcelanowe), co daje lepszy efekt kosmetyczny wskazany dla zębów przednich.

Najnowocześniejszym rozwiązaniem są korony cyrkonowe frezowane komputerowo, które nie wywołują odczynów alergicznych. W tym celu stosujemy system CAD/CAM, który zapewnia najlepszy i najtrwalszy efekt estetyczny i cechuje się dużą wytrzymałością. Ta metoda, od lat jest stosowana z dużym powodzeniem w naszych gabinetach.

  • Mosty porcelanowe - wykonywane przy braku większej ilości zębów. Możemy je również wykonać na bazie implantu, wtedy most jest stabilniejszy i oszczędzamy zdrowe zęby przed oszlifowaniem potrzebnym do przygotowania tradycyjnego mostu.
  • Wkłady koronowo - korzeniowe wykonywane przy całkowicie złamanych zębach w celu ich kosmetycznej odbudowy koroną.
  • Protezy - całkowite, częściowe, na bazie implantów, szkieletowe, które mają znacznie zredukowaną część na podniebieniu, a zamiast tego delikatną siatkę z metalu. Protezy oparte na własnych zębach z zastosowaniem zasuw, zatrzasków, koron teleskopowych to większy komfort użytkowania i bardzo dobra stabilizacja protezy w ustach.
  • Licówki porcelanowe - metoda ta koryguje niedoskonałości - przebarwienia, zniekształcenia zębów czy szpary między zębami.